Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kanalizacja w Św. Wojciechu na ukończeniu

 1 dodane: 14:14, 27/11/09

tagi:kanalizacjaŚw. Wojciech

Do wybudowania został odcinek kanału w ul. Stromej, Krokusowej i Zawilcowej oraz wpięcie w wybudowany kolektor w ul. Rzecznej.

Kanalizacja w Św. Wojciechu na ukończeniu
Kanalizacja w Św. Wojciechu na ukończeniu
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej obejmująca swym zakresem osiedle Św. Wojciech realizowana jest w ramach Kontraktu nr 5 i Kontraktu nr 8.2.1 Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego. Łączny koszt budowy kanalizacji sanitarnej dla tego osiedla wynosi ok. 43 miliony złotych.

W ramach wyżej wymienionych kontraktów wykonane zostanie ok. 16 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do 365 nieruchomości. - mówi Agnieszka Gajowniczek z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej - Termin zakończenia robót przewidujemy na 30 września 2010 r. Sieć kanalizacji sanitarnej wraz z odtworzeniem nawierzchni w rejonie osiedla Św. Wojciech została wykonana już w około 90%. W ramach powyższych prac, zgodnie z  zasadami dofinansowania projektów korzystających ze Środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej, przywrócono poprzedni rodzaj nawierzchni, dokonując jej wyrównania w drogach, w których układane były kolektory kanalizacyjne.

Harmonogram robót:

- Listopad-Grudzień 2009: ul. Krokusowa

- Grudzień 2009 - Styczeń 2010: ul. Zawilcowa

- Marzec 2010 - Czerwiec 2010: ul. Stroma (od nr 2 do skrzyżowania z ul. Krokusową)

- Marzec 2010 - wpięcie kolektora z ul. Po Schodkach w ul. Rzeczną (ok. 5 mb kolektora)

Galeria artykułu

Kanalizacja w Św. Wojciechu na ukończeniu

Kanalizacja w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA