Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 25/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kanaliza postępuje

 1 dodane: 15:16, 13/05/10

tagi:Św. WojciechLipceOruniakanaliza

Postępuje budowa kanalizacji sanitarnej na Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu. Pod koniec września prace mają zakończyć się już na wszystkich odcinkach.

Kanaliza postępuje
Kanaliza postępuje
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Wspomniana wyżej inwestycja realizowana jest w ramach Kontraktu nr 5 i Kontraktu nr 8.2.1 Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego. Na stronie internetowej GPWŚ znaleźliśmy informację, że na koniec marca została ona wykonana w ponad 60 procentach.
W omawianej inwestycji budowa kanalizacji najszybciej zakończyła się w okolicy, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej Obwodnicy Południowej. Z ulicy Borkowskiej i Straszyńskiej robotnicy przenieśli się teraz w inne rejony Gdańska. Jednym z takich miejsc jest Trakt św. Wojciecha. I choć budowa kanalizacji tutaj postępuje, to nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że na mapach geodezyjnych nie zaznaczono dokładnie istniejącego uzbrojenia podziemnego. Spowolniło to nieco tempo robót. Pracownicy GPWŚ zapewniają jednak, że termin zakończenia wszystkich prac nie powinien ulec zmianie.
Kanaliza jest również obecnie wykonywana na Przybrzeżnej, Równej, Smolnej, Żabiej i Dalekiej. Na tym odcinku roboty potrwają do końca sierpnia. Latem robotnicy zajmą się ulicą Niegowską.

Galeria artykułu

Kanaliza postępuje

Kanaliza...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

12:06, 14/05/10

Niemożliwe! Znikną aromaty szamba?

zgloś naruszenie

REKLAMA