Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kikuty pod oknami są nam niestraszne

 3 dodane: 15:25, 10/06/10

tagi:GZNKroślinyŻuławskadrzewa

Na ulicy Żuławskiej wandale zniszczyli kilkanaście młodych drzewek – zamiast bujnych roślin mieszkańcy mają pod oknami kilkumetrowe kikuty. Przez rok taki widok niemal nikomu tutaj nie przeszkadzał.

Kikuty pod oknami są nam niestraszne
Kikuty pod oknami są nam niestraszne
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 3

Sprawę do naszej redakcji zgłosiła Anna Kuskowska, mieszkanka ulicy Żuławskiej. Dlaczego przyszła do nas, a nie do administratora – Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych (jego reprezentatem na Oruni jest Biuro Obsługi Mieszkań nr 4)?
- Nie mam do nich już siły. Ile ja razy już u nich byłam i to w różnych sprawach. Nic tylko obiecują, ale i tak nic nie robią  - mówi pani Anna.
Na dowód swej tezy pokazuje nam zasadzone rok temu na ulicy Żuławskiej drzewka. W wielu miejscach z ziemi wystają już tylko obdarte z gałęzi i liści kije.
- To są drzewa? Jak to możliwe, aby w centrum dzielnicy, ktoś posadził coś takiego? No niech Pan sobie wyobrazi, że takie kikuty wystają gdzieś indziej w Gdańsku, od razu zrobiłaby się afera. A u nas? Nikogo to nie obchodzi. Zarówno mieszkańców jak i administracji – denerwuje się moja rozmówczyni.
Przedstawiciele GZNK o sprawie dowiadują się od nas. Proszą nas o kilka dni zwłoki. Jak mówią, chcą na ulicy Żuławskiej przeprowadzić swoistą wizję lokalną.

Jej wyniki potwierdzają wersję pani Anny. Ale Tadeusz Piotrowski, rzecznik GZNK prosi, aby spojrzeć na problem w nieco inny sposób.
- Drzewa zostały zasadzone przez nas. Najwyraźniej jednak komuś one przeszkadzały i postanowił je oszpecić – mówi. -  Nikt nam jednak tej dewastacji nie zgłosił. Chcemy posadzić nowe drzewka, ale mieszkańcy muszą wykazać się większą odpowiedzialnością i dbałością o wspólne mienie. Nie może być tak, że my sadzimy, a ktoś je niszczy. Na to nas po prostu nie stać – dodaje rzecznik.
Jeszcze w tym miesiącu na ulicy Żuławskiej mają zostać posadzone pierwsze drzewka. Dotychczasowe kikuty mają zniknąć. Rzecznik GZNK obiecuje też napisać do gdańskiego Zakładu Utylizacji wniosek o przyznanie kolejnych sadzonek.

Przy okazji należy też wspomnieć o nowych, wartych w sumie 7 tysięcy złotych nasadzeniach przy ulicy Dworcowej. Wszystkie prace (dowożenie ziemi, sadzenie drzew) zostały wykonane przez tych lokatorów mieszkań komunalnych, którzy mieli w stosunku do miasta dług z tytułu niepłacenia czynszu.
- Ależ te drzewa tutaj pięknie wyglądają. Gdyby tak u nas na ulicy Żuławskiej wyglądało – komentuje pani Anna.
W chwili obecnej GZNK nie planuje żadnych większych zielonych inwestycji na terenie Oruni.

Galeria artykułu

Kikuty pod oknami są nam niestraszne

Kikuty pod...

Nowe nasadzenia na ulicy Dworcowej

Nowe nasadzenia...

Oto nasze "drzewa" - mówi Anna Kuskowska, mieszkanka ulicy Żuławskiej

Oto nasze...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (22)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.69.108.*

21:24, 15/12/11

Co roku drzewka (przedtem rosły wszędzie wspaniałe lipy) i chodniki ulegają zniszczeniu dzięki róznym pracom na zlecenie UM... W minionych latach przekopano a to z powodu gazociagów, a to z powodu innych trakcji ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.75.109.*

15:10, 25/01/11

Karaluchy to raz a dwa to wielkie szczury(szczególnie zimą) które buszują po klatkach choć nieraz też w mieszkaniach.Byłem tam u znajomych więc niestety miałem okazję widzieć to na żywo.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:51, 21/11/10

Na ulicy Żuławskiej(bloki czteropiętrowe) od lat istnieje problem karaluchów,czy administracja zajmie się kiedykolwiek tym problemem na poważnie?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

12:43, 12/06/10

Na Oruni może być całkiem ładnie i czysto gdybyśmy wszyscy o to zadbali, ale najpierw popatrzmy sami na siebie przecież te dzieci od kogoś się uczą .... .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:01, 12/06/10

Na podwórko przy ul. dworcowej młodzież przychodziła na papierosa już kilkanaście lat temu (tyle pamiętam) więc można powiedzieć, że policja ma to gdzieś. Zresztą nic im prawie za to zrobić nie można

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:11, 12/06/10

A tego artystę który posadził w tak profesjonalny sposób te drzewka na ul.Dworcowej to powinno się ukarać.Proszę spojrzeć jak to wygląda żenada.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

08:08, 12/06/10

Zamiast wyrzucać po 7 tyś na drzewka lepiej by porobili chodniki bo idzie sobie nogi połamać.

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

15:11, 11/06/10

hmm, to są chyba czyjeś dzieci ? Policja ma robić wszystko za wszystkich ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:48, 11/06/10

Pani Anno podzielam Pani opinię bo Pan Piotrowski takie nazwisko nosi również kierownik BOM-u to wyjątkowo paskudny człowiek już dawno powinno go tu nie być ale ma układy. łaskę robi jak się odezwie i to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:42, 11/06/10

Ja też uważam że Policja i Straż Miejska powinna zainteresować się podwórkiem przy ul. Dworcowej, młodzież traktuje je jak kryjówkę jest świetnie osłonięte w czasie przerw przychodzą tu na papierosa i załatwić ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:22, 11/06/10

a dlaczego Gimnazjaliści??? nawet dzieci które chodzą do podstawówki rozwalają i niszczą co popadnie widziałeś że piszesz ze to "bydło" z Gimnazjum....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:27, 11/06/10

na 99% gimnazjalne bydło, kibole Lechii.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

00:14, 11/06/10

Jedni sadzą drzewka, żeby było ładnie:) drudzy niszczą bo tak im się chciało! A co na to mieszkańcy ul Żuławskiej?! Udają, ze nic nie widzą!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:18, 10/06/10

dlamnie to jest forum !!!!!!!!!!!!!!!!!11

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:17, 10/06/10

kometarz dnia

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:15, 10/06/10

Jakie forum?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

23:11, 10/06/10

ludzie sie staraja by na ulicy zulawskiej bylo bardziej kolorowo a menele i tak jak ktos powiedzial glaby buraki niszcza ich prace jak jest wymienione w forum prace kosztuja wiec prosze wszystkich ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:19, 10/06/10

Co za głąby te drzewka niszczą? Jakimś wielbicielem zieleni nie jestem, ale co im to przeszkadza?? Buraki i tyle

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:18, 10/06/10

Nie dość że trzeba płacić za czynsz regularnie i co roku są nieuzasadnione podwyżki. Tzw, inwestycji nie ma związanych czy to ze stanem dróg czy też ze stanem budynków, oraz co roku są powtarzane słowa ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:03, 10/06/10

7 tysięcy złotych kosztowało te parę drzewek i trzy wywrotki ziemi??? to z czego te drzewka są ze złota pewnie znowu miasto łata dziurę w swoich rozliczeniach ..... i ciekawe kto odpracował dług za czynsz skoro ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:59, 10/06/10

Nie bardzo rozumiem to lokatorzy maja nocami pilnować drzewek....a od czego jest policja ,straż miejska przecież dostają pieniądze za prace to powinni jezdzic i pilnować !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:08, 10/06/10

Co za bydło!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń