Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 17/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budżet obywatelski w Gdańsku: Na Oruni ludzie pomagają sobie nawzajem. Na które projekty będziecie głosować?

 1 dodane: 16:57, 14/09/15

tagi:

Od dzisiaj można już głosować (przez internet) w tegorocznym budżecie obywatelskim. W sumie jest aż 210 projektów, a do wydania gdańszczanie mają tutaj 11 milionów złotych. Na Oruni radni dzielnicowi i inni lokalni społecznicy łączą siły, by...

Budżet obywatelski w Gdańsku: Na Oruni ludzie pomagają sobie nawzajem. Na które projekty będziecie głosować?
Budżet obywatelski w Gdańsku: Na Oruni ludzie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Trzecia już edycja Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku niesie za sobą ważne zmiany.  Nie będzie już sytuacji, że małe dzielnice w Gdańsku, które liczą sobie mało mieszkańców będą skazane na porażkę w starciu z wielkimi dzielnicami. Prezydent Adamowicz poszedł wreszcie po rozum do głowy, dał się przekonać lokalnym społecznikom i teraz gdańszczanie głosują dzielnicami, a nie okręgami.

To oznacza, że i Orunia na pewno ugra coś dla siebie. Ale co dokładnie? To już zależy od samych mieszkańców i od tego, które z projektów najbardziej przypadną im do gustu. Orunia ma "do wydania" ponad 290 tysięcy złotych.

Na Oruni projektów, które zostały zgłoszone, a później przeszły urzędnicze sito, jest mało. Tutaj znajdziesz wszystkie projekty z Oruni, na które można głosować.

Które z nich podobają się Wam najbardziej?

Budżet obywatelski w Gdańsku [ZASADY GŁOSOWANIA]

Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj i potrwa do 27 września. - Do rozdysponowania jest 11 milionów złotych: 8 800 000 zł na projekty dzielnicowe i 2 200 000 zł na projekty ogólnomiejskie. Listę zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w 2016 roku, poznamy do 30 września - mówi Michał Piotrowski z gdańskiego Biura Prasowego.

Co ważne, głosowanie odbywa się w internecie, na stronie: www.gdansk.pl (kliknij przycisk 'zagłosuj') - Głosować może każdy kto w dniu 1 czerwca 2015 roku miał ukończone 16 lat i był zameldowany na pobyt stały lub czasowy na terenie Gdańska - mówią urzędnicy.

W trakcie głosowania można oddać maksymalnie 5 głosów na dowolny projekt w dowolnej dzielnicy oraz 1 głos na projekt ogólnomiejski. - Głosami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć głosów jednemu projektowi jak i po jednym głosie na pięć projektów - przypominają przedstawiciele magistratu.

Na Oruni będą pomagać w głosowaniu [KIEDY I GDZIE?]

Co z osobami, które nie mają dojścia do internetu, albo po prostu nie znają się na obsłudze komputera?

Takie osoby mogą skorzystać z pomocy w punktach konsultacyjnych (patrz ramka).

Na Oruni radni dzielnicowi zadbali o jeszcze więcej opcji. Będą dyżurować w kilku miejscach na Oruni i czekać na osoby, które chciałyby zagłosować w budżecie obywatelskim, ale nie za bardzo wiedzą, jak to zrobić.

- W środy od 17 do 19 jesteśmy w Gościnnej Przystani, w sobotę - w kuźni na Gościnnej, w niedzielę - od 8:40 do 14:00 - w Domu Sąsiedzkim - wylicza Mateusz Korsztun z Zarządu Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Jak się dowiedzieliśmy, radni dzielnicowi z Oruni i Św. Wojciecha zamierzają odwiedzać swoich sąsiadów, by pomagać (szczególnie starszym osobom) w głosowaniu.

Również i Gościnna Przystań włącza się w akcję "budżet obywatelski 2015".

- Od najbliższej środy, aż do kolejnego piątku (25 września) codziennie od 17 do 19 w oruńskim Domu Sąsiedzkim do dyspozycji mieszkańców będzie osoba, która pomoże w głosowaniu do budżetu obywatelskiego. Dodatkowo w ten i następny piątek (godzina 12-14) w Domu Sąsiedzkim mamy pogotowie komputerowe dla seniorów i wtedy również będzie można oddać głos na wybrane przez siebie projekty - mówi Przemysław Kluz, menadżer Gościnnej Przystani.

Głosowanie w internecie:www.gdansk.pl (kliknij przycisk 'zagłosuj')

Punkt konsultacyjny na Oruni:
Orunia - Św. Wojciech – Lipce
: Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5, ul. Małomiejska 8a
czynne w: wtorek, środa, czwartek w godz. 14:00-18:30
i w niedzielę w godz. 10:00-15:00.

Społeczny Punkt Konsultacyjny:
Gościnna Przystań - Dom Sąsiedzki, ul. Gościnna 14,
czynne: poniedziałek-piątek 17.00-19.00
niedziela: 8.40-14.00
sobota: Cafe Kuźnia

Projekty z Oruni:

1. Miejsca rekreacji i wypoczynku dla dzieci i młodzieży z zapleczem dla rodziców i seniorów
2. Monitoring wizyjny - Park Oruński
3. Remont  200 mb. chodnika w Św.Wojciechu!
4. Oruński Uniwersytet III Wieku
5. Zagospodarowanie terenu przy ul. Raduńskiej i ul. Turkusowej
6. Lekcje Patriotyzmu dla mieszkańców Oruni, czyli co zrobić, aby Święto Niepodległości nie kojarzył tylko z wolnym dniem od pracy i lekcji?
7. Kompleksowy program opieki nad kotami miejskimi w dzielnicy Orunia - Św.Wojciech-Lipce.

Galeria artykułu

Budżet obywatelski w Gdańsku: Na Oruni ludzie pomagają sobie nawzajem. Na które projekty będziecie głosować?

Budżet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Rada Osiedla

89.67.25.*

16:35, 20/09/15

Każdy mieszkaniec Gdańska, niezależnie od Dzielnicy, którą zamieszkuje może zagłosować na projekt remontu schodów. Wniosek przypisany jest do Dzielnicy Chełm, choć równie dobrze mógłby znaleźć się w wykazie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.61.140.*

13:49, 20/09/15

Do portalu MOJAORUNIA:Możecie wyjaśnić w UM Gdańsk; dlaczego Mieszkańcy Oruni Górnej mogą głosować na remont schodów miedzy ulicami granitowa i hoeene, czemu ta niwestycja jest przepisana do dzielnicy CHEŁM, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.67.27.*

10:21, 16/09/15

Polecam zagłosować na projekt nr 1 coś dla młodzieży rodziców i seniorów.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.230.*

09:51, 16/09/15

gość 195.95.235 polecam zagłosować na monitoring

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.193.*

09:36, 16/09/15

Tak założyć monitoring w parku a przy tunelach niech dalej okradają kobiety naprawdę godny polecenia pomysł monitoringu wizyjnego brawo

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

23:38, 14/09/15

JAKIE GDZIE SA PROPONOWANE PROJEKTY DO BUDRZETU OBYWATELSKIEGO ? A CO ORUNIA MA DO OFERTY ? ARTYKUL JEST,ALE NIE MA CO GLOSOWAC ??!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.36.*

21:54, 14/09/15

polecam głosować na monitoring w parku Oruńskim.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń