Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 15/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Zaczęło sypać - mamy stan gotowości

 2 dodane: 15:50, 22/12/09

tagi:ZDiZopadyśnieg

W Gdańsku ogłoszono stan gotowości dla służb i jednostek odpowiedzialnych za odśnieżanie miasta. Synoptycy ostrzegają – dzisiaj w nocy (z 22 na 23.12) czeka nas prawdziwa nawałnica. W razie kłopotów, możemy jednak liczyć na pomoc.

Zaczęło sypać - mamy stan gotowości
Zaczęło sypać - mamy stan gotowości
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 2

Na wszystkie główne ciągi komunikacyjne zostały wysłane pługoposypywarki. W odwodzie czekają rozstawione w różnych punktach miasta pługi na samochodach.

Autobus tarasuje ruch na Podmiejskiej
Przez całą dobę funkcjonuje telefon (058 52 44 500) do Dyżurnego Inżyniera Miasta, pod który można kierować uwagi i zgłoszenia, dotyczące odśnieżania dróg na obszarze Gdańska.
Dzisiaj do godziny 16:00 zadzwoniło pod niego już kilka osób. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło sytuacji z ulicy Podmiejskiej. Tam śliska nawierzchnia uniemożliwiła podjazd jednemu z autobusów komunikacji miejskiej. Pojazd na kilka minut zatarasował przejazd, na ulicy od razu stworzył się długi korek. Na miejsce zostały skierowane odpowiednie służby i wkrótce sytuacja została opanowana.

Nie będzie tak źle
Wiele wskazuje na to, że już niedługo takich sytuacji w mieście, a co za tym idzie telefonów pod wspomniany wyżej numer będzie więcej. Synoptycy zapowiadają bowiem w Trójmieście obfite opady śniegu. Obsługujący awaryjną linię twierdzą jednak, że są na taką ewentualność przygotowani.
- Do nas dzwoni się nie tylko w związku z zasypanymi czy śliskimi drogami. Reagujemy m.in. na awarie sieci energetycznych czy wodociągowych, nieprawidłowe oznakowanie lub niefunkcjonujące oświetlenie na drogach - jednym słowem „jesteśmy od wszystkiego”. Mieliśmy już swoisty chrzest podczas niedawnych huraganów, kiedy to dziennie notowaliśmy ponad 200 zgłoszeń z Gdańska. Teraz też sobie poradzimy – zapewnia jeden z dyspozytorów.

ZDiZ utrzymuje drogi
Zimowym utrzymaniem dróg publicznych na terenie miasta Gdańska zajmuje się Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, z wyłączeniem Drogi Ekspresowej S-6 („Obwodowa Trójmiasta"). Za utrzymanie tej ostatniej drogi odpowiedzialna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku. Całkowita długość dróg publicznych będących w zarządzie ZDiZ w Gdańsku wynosi 782 km, a ich powierzchnia liczy 5.865.203 m2.

 

Szczegółowe informacje na temat utrzymania zimowego dróg w Gdańsku można znaleźć  pod adresem: http://www.gdansk.pl/komunikacja,92,10598.html

Galeria artykułu

Zaczęło sypać - mamy stan gotowości

Zaczęło sypać -...

Zaczęło sypać - mamy stan gotowości

Zaczęło sypać -...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

22:54, 22/12/09

Znamienne, jak miasto w gotowości to przychodzi odwilż ;p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:08, 22/12/09

"To jest prywatny film wideo. Jeśli został on wysłany do Ciebie, upewnij się, że akceptujesz prośbę przyjaciela nadawcy."...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA